समाचार

सुशान्त घटनाको ५ महिना पछि खुलासा,गहिरो अनुसन्धानले खुलायो नसोचेको रहस्य।पुरा हेर्नुहोस

सुशांत सिंह राजपूत घटनामा फेरी एउटा नयाँ कुरा सार्वजनिक भएको छ । रहस्यम कुरा सार्वजनिक भएपछि प्रहरीले फेरी अनुसन्धान सुरु गरेको छ । प्रवर्तन निदेशालय (ईडी) ले अनुसन्धान फेरि गहन अध्ययन सुरु गरेको छ ।यस अवस्थामा ईडीले सुशान्तलाई करोडौं रूपैयाँ भुक्तानी गरेको संकेत फेला पारेको छ । स्रोतका अनुसार सुशांतलाई उनको एउटा फिल्मको लागि १७ करोड रुपैया भुक्तानी दिइएको रहस्य खुलेको हो । भारतीय मिडियाका अनुसार यस भुक्तानीको सम्बन्धमा अनुसन्धान भइरहेको छ।

सन २०१७ मा १७ करोड रुपैया सुशान्तलाई फिल्म ‘राब्ता’ को लागि भुक्तानी गरिएको थियो। ईडीले फिल्मको निर्माता दिनेश विजानलाई यस विषयमा प्रश्न गरेको छ। दिनेशलाई भुक्तानी गरिएका कागजातहरू पेश गर्न भनिएको छ । यद्यपि उनी हंगेरीमा चलचित्रको काम हुँदा खर्च भएको बजेटको विवरण प्रस्तुत गर्न सकेका छैनन् ।

शुटिगं का लागि फिल्म निर्माताहरूले पेश्की स्वरुप केही रकम दिने प्रचलन हुन्छ । त्यो रकम शूटिंगमा खर्च भएको कुल बजेटको २० प्रतिशत हुन सक्छ। यसलाई विदेशमा भुक्तानी अनुमतिहरू भनिन्छ। एजेन्सीले आशंका गरेको छ कि निर्माताहरूले विशेष गरी युरोपेली देशहरूमा, अधिक भुक्तानी देखाएर रकमको अपचलन गरेको हुनसक्छ ।

त्यो अधिक पैसा कलाकारहरुको लागि खर्च भएको देखाएर रकम अपचलन गरेको हनसक्ने अनुमान गरिएको छ । उल्लेखनीय कुरा के छ भने, सुशांतको निधन पछि उनका बुबाले रिया चक्रवर्ती सुशांतको खाताबाट १५ करोड हराएको आरोप लगाएका थिए। यस आरोपको आधारमा, ईडीले फेरि मनी लोन्ड्रिंगको बारेमा अनुसन्धान सुरु गरेको छ। २०१६ मा सुशांत र रिया एक अर्कासंग परिचित थिएनन् ।

दुबै २०१८ मा उनीहरु सम्बन्धमा आए। अब निर्माता दिनेश विजान १७ करोडको भुक्तानी हराएका कारण शंकाको दायरामा छन् । दिनेश सुशांतको भुक्तानी सम्बन्धी एजेन्सीको प्रश्नको उत्तर दिन सक्षम भएका छैनन। स्रोतका अनुसार दिनेश अहिले दुबईमा छन। जब एजेन्सीले उनलाई समन पठायो उनले कोरोना जोखिमका कारण भारत आउन नसक्ने बताउँदै उतै बसेका छन् ।

दिनेश विजान बाहेक, ईडीले हालै सुशांतको व्यवसाय प्रबन्धक श्रुति मोदी र सुशांतको खाता चलाउने उदयसिंह गौरीलाई प्रश्न गरेको थियो। हाल, ईडीको अनुसन्धानमा रिया चक्रवर्तीको बिरूद्ध कुनै पनि प्रमाण फेला परेको छैन।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button