प्रबास

चुनावको नतिजा ‘खारेज’ गरि ट्रम्प प्रशासनको दोस्रो कार्यकालको तयारीमा छौंः माइक पोम्पेओ

२६ कार्तिक, एजेन्सी ।
विश्व समुदायले अमेरिकी राष्ट्रपतिमा निर्वाचित भएको डेमोक्र्याटिक उम्मेदवार जो बाइडेनलाई बधाई तथा शुभाकामना दिएका दिइरहेका बेला अमेरिकाकी विदेश मन्त्री माइक पोम्पेओले भने चुनावको नतिजा ‘खारेज’ गरि डोनाल्ड ट्रम्प प्रशासनको दोस्रो कार्यकालको तयारी रहेको बताएका छन् ।

उनले ‘ट्रम्प प्रशासनको दोस्रो कार्यकालका लागि सहज ट्रान्जिसन’ हुने पनि बताएका हुन् । मंगलबार विदेश मन्त्रालयमा पत्रकारसँग कुरा गर्दै मन्त्री पोम्पेओले मुस्कुराउँदै भने, ‘ट्रम्प प्रशासनको दोस्रो कार्यकाल’ बताएका हुन् ।

उनले नोभेम्बर ३ मा भएको चुनावमा जो बाइडेन विजयी भएको घोषित गरिएको कुरा उल्लेख नै गरेनन् । केही राज्यमा मतगणना जारी रहँदा बाइडेनले राष्ट्रपतिमा निर्वाचित हुनका लागि आवश्यक पर्ने २७० इलेक्टोलर कलेज मतको आँकडा पार गरेका छन् ।

समग्र मतमा जो बाइडेन ट्रम्प भन्दा ४७ लाख भन्दा धेरै मतले अघि छन् । चार वर्ष पहिलेको चुनावमा ट्रम्प इलेक्टोरल कलेज मतमा विजयी भए पनि समग्र मतमा हिलारी क्लिन्टन भन्दा पछि परेका थिए ।

विदेश मन्त्री पोम्पेओले ट्रम्प प्रशासनले प्रमाण बिना लगाएको चुनावमा धाँधलीको आरोपमा विशेष जोड दिए । उनले दोस्रो कार्यकालका लागि तयार रहेको बताउँदै भने, ‘हामी तयार छौँ । विश्वले के भइरहेको छ भन्ने हेरिरहेको छ ।

हामी सबै मतगणना गर्ने छौँ । जब प्रक्रिया पूरा हुनेछ, त्यसपछि इलेक्टोरल कलेज मत छनौट हुनेछ । संविधानले व्यवस्था गरेको स्पष्ट प्रक्रिया छ ।’ विदेश मन्त्रलायले अहिले राष्ट्रपतिमा निर्वाचित भएका जो बाइडेनको टिमसँग सम्पर्क वा संवाद गरेको छैन ।

ट्रम्प नै निर्वाचित भए जसरी सबै सरकारी निकायलाई बजेट प्रवाह गर्न भनिएको छ । पोम्पेओको टिप्पणीलाई लिएर तीव्र आलोचना सुरु भएको छ । उनको टिप्पणी प्रजातन्त्र र जनताको मतको अवमुल्यन भएको भन्दै आलोचना भइरहेको छ ।

तर ट्रम्पले भने ट्वीट गरेर उनको सो टिप्पणीलाई स्वागत गर्दै पोम्पेओ उत्कृष्ट हुनेको कारण नै यहि रहेको उल्लेख गरेका छन् ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button